امریکا تغییر در تاکتیک جنگی خود را در افغانستان بررسی می‌کند

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا میگوید که برای رسیدگی به کاهش تلفات نیرو های امنیتی افغانستان  تغییر تاکتیک جنگی سربازان امریکایی را در افغانستان بررسی می‌کند.

جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده در مورد پالیسی جنگی در افغانستان اضافه کرد که او مکرراً روی آن غور میکند و گفت که “برای سربازان افغان در برخی از مناطق حمایت بیشتر را فراهم می آوریم”
این در حالی است که طالبان هنوز هم عامل تلفات سنگین نیرو های امنیتی افغان است و در یک گزارش روزنامۀ نیویارک تایمز آمده است که تلفات نیرو های امنیتی افغانستان باعث دشواری در جلب و جذب سربازان تازه  شده است.
روزنامۀ نیوریارک تایمز، با نشر یک مقاله بتاریخ ٢١ سپتمبر، نگاشته بود که تعداد نیروهای امنیتی کشته شده توسط طالبان  دز سال 2016 روزانه در حدود ٢٢ سرباز می‌رسید، اما این رقم حالا تا ٥٧ نفر افزایش یافته است.
وزیردفاع ایالات متحده گفته است باوجود آنکه “تعداد تلفات نشر شده را تائید نمیکنم، ولی تقریباً درست به نظر میرسد”.

همچنان برخی از رسانه‌ها نیز گزارش داده بودند که وزیر دفاع افغانستان نیز گفته است که روزانه حدود 30 سرباز در این کشور جان خود را از دست می‌دهد.

جیم متیس همچنان اضافه کرده که اردوی ملی افغانستان در طول سال گذشته شاهد تلفات سنگین بود، اما میدان جنگ را رها نکرده است.
دولت افغانستان و شورای عالی صلح چندین بار  پیشتهاد صلح را به طالبان داده است که از سوی این گروه هنوز پذیرفته نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *