قاری تاج‌‌الدین و تعدادی از جنگجویان طالب در فاریاب کشته شدند

منابع محلی در فاریاب می‌گویند که در نتیجۀ یک عملیات مشترک قوای ائتلاف و نیروهای خاص امنیتی که دیروز 22 جدی در قریۀ غوزاری ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب صورت گرفت، قاری تاج‌الدین قوماندان طالبان در آن ولسوالی و بیش از 20 تن از جنگویانش به هلاکت رسیدند. 
کریم یورش سخنگوی پولیس در فاریاب می‌گوید، در این عملیات که از زمین و هوا صورت گرفت،14 تن از طالبان زخمی شده، تعدادی اسلحه، مهمات و وسایط جنگجویان به دست نیروی امنیتی افتاده است.
سلیم بای قوماندان نیروهای مردمی طرفدار دولت در محل گفت که در این عملیات قرارگاه ها و محل ساخت ماین طالبان در قریۀ غوزاری منهدم شده است.
یک سال پیش یارمحمد مشهور به بسم الله برادر قاری تاج‌الدین در یک کمین نیروهای مردمی در این قریه کشته شده بود.
قریۀ غوزاری آخرین قریه در ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب بود که در ماه رمضان به دست طالبان افتاد. قاری تاج‌الدین قوماندان طالبان در این قریه بیشتر از 10 خانۀ نشیمن قوماندانان طرفدار دولت را به آتش کشیده بود.
منابع محلی می‌گویند که حالا نیروهای مردمی و دولتی در قریه های غوزاری و بادغیسی که دیروز از اشغال طالبان آزاد شد، مستقر شده اند و عملیات هوایی بالای مراکز طالبان در دیگر قریه های این ولسوالی ادامه دارد.
اکثریت قریه های ولسوالی خواجه سبزپوش در مسیر شاهراه بزرگ قرار دارد. مردم فاریاب از نا امنی شاهراه جوزجان – فاریاب شکایت دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *