ارگ: عملیات بهاری طالبان نشانه واضح اصرار این گروه بر دوام جنگ نامشروع است

هفته‌نامه اولوس: ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه گفته است که اعلامیه گروه طالبان مبنی بر آغاز عملیات بهاری شان را نشانه ی واضح اصرار این گروه بر دوام جنگ نامشروع در افغانستان است.

ارگ ریاست جمهوری در این اعلامیه  این اقدام جنگجویانه را به شدت محکوم کرده است.

ارگ در این اعلامیه افزوده است که: عملیات طالبان در حالی اعلام می شود که به ابتکار و اصرار حکومت افغانستان تلاش ها برای پایان بخشیدن به جنگ تحمیلی در افغانستان به شدت ادامه داشته و این گروه با هیات مذاکره کننده ایالات متحده امریکا مستقیماً وارد مذاکرات صلح استند.

در اعلامیه ارگ آمده است: ادعای طالبان مبنی بر این که این اعلان جنگ در پاسخ به اعلان حکومت افغانستان صورت گرفته باشد، نادرست است. حکومت افغانستان نه تنها این که اعلانی در مورد آغاز عملیات جنگی نکرده است، بلکه تمام موانعی را که در مقابل صلح وجود داشت از میان برداشته، تداوم جنگ را به نفع هیچ طرفی نمی‌داند.

در اعلامیه ارگ بیان شده است که به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هدایت داده شده است که از تمامیت ارضی و نوامیس ملی و اسلامی کشور و  دفاع از مردم متدین افغانستان تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

در همین حال نیروهای ناتو  و امریکا نیز در پیوند به این عملیات واکنش نشان داده است.

دف بتلر، سخن‌گوی نیروهای امریکایی و ناتو : طالبان جنگ را انتخاب کرده‌اند؛ نیروهای امریکایی و ناتو نیز آمادهٔ جنگ با این گروه اند.

گفتنی طالبان عملیات بهاری خود را تحت نام “الفتح” آغاز کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *