پیام تبریکیۀ حزب جنبش نوین مردم افغانستان به مناسبت فرارسیدن عید فطر

به نام پروردگاربی همتا

رهبری حزب جنبش نوین مردم افغانستان فرارسیدن  عید الفطر مسلمانان را به اعضا و هواداران حزب و کافۀ مردم مسلمان افغانستان صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گوید.

امیدواریم طاعات و عبادات مردم مسلمان و وطندوست میهن ما در ماه مبارک رمضان قبول رب العزت واقع شود و از برکت ماه صیام هموطنان ما پاداش دنیوی و اخروی را نصیب شوند.

مردم افغانستان که سال هاست پیامد های جنگ، ویرانی و بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را تحمل می‌کنند در یک ماه رمضان نیز شاهد دوام جنگ در کشور بودند. متأسفانه طالبان و دیگر گروه های جنگ افروز به خواست نهاد های مختلف ملی و بین‌المللی در رابطه به آتش بس جواب رد دادند. باز هم خون انسان های بی‌شماری به زمین ریخته شد و ده ها خانواده داغدار شدند.

تلاش ها در راستای ختم جنگ و تأمین صلح پایداردر افغانستان در سطح منطقوی و بین‌المللی ادامه داشت. ششمین دور مداکرات میان زلمی خلیلزاد فرستادۀ ویژۀ وزارت خارجه ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان و هیأت طالبان در ماه مبارک رمضان برگزار شد که نتیجۀ ملموسی در پی نداشت. نسشت میان نمایندگان قدرت های بزرگ‌ـ امریکا، چین و روسیه پیرامون صلح افغانستان در مسکو تشکل شد. همچنان اجلاس دیگری در پایتخت روسیه در مورد ختم جنگ افغانستان میان یک تعداد سیاسیون کشور، رییس شورای عالی صلح، سفیر افغانستان و نمایندگان گروه طالبان برگزار شد.

حزب ما از خداوند لایزال و منان به یُمن ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر استدعا می‌کند تا رحم بی پایان خودرا شامل حال مردم رنجور و جنگزدۀ افغانستان کرده، با قدرت ازلی و ابدی خود زمینۀ تحقق ختم جنگ و استقرار صلح عادلانه و پایدار را هموار کند.

حالا مردم افغانستان در حساسترین برهۀ زندگی سیاسی خود قرار دارند. نیاز است تا احزاب سیاسی وطندوست و سیاسیون متعهد به وطن و آرمان های مردم کشور در مورد سرنوشت صلح و ختم جنگ در مملکت ویران ما با اتحاد عمل کنند، تا دسایس دشمنان مردم نقش بر آب شود و افغانستان از منجلاب بدبختی های چهار دهۀ اخیر نجات یابد.

در حاشیه ماندن دولت افغانستان از متن مذاکرات صلح برای مردم افغانستان سوال برانگیز و پذیرفتنی نیست. ما بی اعتنایی به دولت را در مسایل حاد و بزرگی چون مذاکرات صلح بی اعتنایی به مردم افغانستان تلقی می‌کنیم. بدون شک اینگونه برخورد ها نتایج قابل قبول به مردم ما در پی نخواهد داشت. امیدواریم برای حل بحران های خورد و بزرگ همۀ جوانب بادرنظر داشت منافع علیای مردم افغانستان برخورد کنند.

به امید ختم جنگ و برقراری صلح عادلانه و پایدار در افغانستان

 

انجنیر احمد ایشچی

رییس حزب جنبش نوین مردم افغانستان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *