دومین اجلاس شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان برگزار شد

دومین اجلاس شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان به روز پنجشنبه 27 سرطان در شهر کابل به ریاست انجنیر احمد ایشچی رییس این حزب برگزار شد.
در آغاز جلسه گزارش شورای اجراییه‌ی حزب جنبش نوین مردم افغانستان توسط رییس حزب به خوانش گرفته شد. در این گزارش کار و فعالیت حزب جنبش نوین مردم افغانستان در یک سال گذشته‌ اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور به بررسی گرفته شده است. 
در بخشی از این گزارش آده است: 
« امروز ما با به دست آوردن نامۀ رسمی فعالیت حزب در مرحلۀ دیگری از حیات سیاسی خود قرار داریم. حالا نیاز است تا در بخش مختلف زندگی حزبی از جمله تسریع کار تشکیلاتی، افزایش تعداد فعالان و اعضای متعهد حزب، بهبود امور تبلیغی میان اقشار مختلف شهروندان کشور به ویژه جوانان و زنان گام های استوار برداشته و در راستای ارتقای نقش حزب در معادلات سیاسی بهتر تبارز کنیم و برای خود جای و جایگاه قابل قبول و مورد توجه به دست آوریم. اطمینان کامل داریم که اجلاس امروزی ما در این موارد تصامیم خوب و عملی اتخاذ خواهد کرد.»
در دومین اجلاس شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان موارد تشکیلاتی حزب نیز به بررسی گرفته شد که در آن چند تن از اعضای شورای مرکزی حزب از عضویت این شورا اخراج شدند. چهار تن از اعضای علی‌البدل شورای مرکزی عضویت اصلی این شورا را کسب کردند. دو تن دیگر از فعالین حزب به صفت اعضای جدید شورای مرکزی همین‌گونه شش تن دیگر به صفت اعضای علی‌البدل شورای مرکزی حزب پذیرفته شدند. 
در جلسه اعضای جلسه در رابطه به موضوعات درون حزبی و مسایل ملی چون انتخابات ریاست جمهوری، ختم جنگ و تأمین صلح از راه مذاکره به بحث همه جانبه پرداختند. 
شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان به شورای اجراییه‌ی این حزب تفویض صلاحیت کرد تا با در نظرداشت منافع ملی و اهداف حزب در مورد حمایت از یک تکت انتخاباتی تصمیم بگیرد. 
حزب جنبش نوین مردم افغانستان تا هنوز با هیچ یک از تکت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری به صورت جدی وارد مذاکره نشده است. 


در پایان اجلاس شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان متن مسوده‌ی قطعنامه‌ی جلسه توسط علی عزیزی عضو شورای مرکزی حزب به خوانش گرفته شد، که از سوی اعضای جلسه مورد تأیید قرار گرفت. 
کار دومین اجلاس شورای مرکزی حزب جنبش نوین مردم افغانستان توسط رییس این حزب ارزیابی شد. انجنیر احمد ایشچی در سخنانش گفت که حزب جنبش نوین مردم افغانستان تازه وارد کارزار مبارزات سیاسی خود شده است و در آینده برای تحقق برنامه های انسانی‌اش گام های استوار برمی‌دارد. 
حزب جنبش نوین مردم افغانستان در اول ثور سال 1397 با برگزاری کنگره‌ی مؤسس خود اعلان موجودیت کرده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *