ولسوالی درزآب جوزجان به طالبان واگذار شده است

هفته‌نامه اولوس: شماری از باشندگان و وکیل ولایت جوزجان در شورای ملی کشور می‌گویند که ولسوالی درزآب ولایت جوزجان را حکومت محلی به طالبان واگذار کرده است.

حلیمه صدف کریمی وکیل ولایت جوزجان در شورای ملی به رسانه‌ها گفته است که حکومت محلی با برگزاری یک نشست امنیتی ولسوالی درزآب را به طالبان واگذار کرده است.

او افزوده است که دولت دو ولسوالی خم‌آب و قوش‌تپه را نیز بدون درگیری به گروه طالبان واگذار کرده است و ولسوالی های منگجیک، قرقین و مردیان هم در دست طالبان قرار دارد.

این نماینده ولایت جوزجان بیان می‌کند که اگر دولت به وضعیت امنیتی جوزجان توجهی نکند طالبان تا شهر شبرغان نیز خواهند رسید.

باشندگان گفته‌اند که هلیکوپتر اردوی ملی نیروهای امنیتی را از این ولسوالی به ولایت فاریاب انتقال دادند

این باشندگان واگذاری این ولسوالی به طالبان فاجعه بار عنوان کردند.

عبدالمعروف آذر سخنگوی والی ولایت جوزجان به سلام وطندار گفته است که که ولسوالی درزآب به خواست باشندگان این ولسوالی بدون درگیری به طالبان واگذار شده و نیروهای امنیتی با تجهیزات‌شان به شهر شبرغان، مرکز این ولایت منتقل شدند.

وزارت دفاع ملی کشور با نشر بیانیه گفته در این مورد گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی پایگاه‌های نظامی شان را از این ولسوالی به محل بهتر تغییر داده‌اند.

در بیانیه این وزارت آمده است که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی به دلیل سردی شدید هوا در «تپه آنتن» ولسوالی درزآب جوزجان و تامین امنیت هرچه بهتر ولسوالی، یک پایگاه نظامی شان را از این تپه به محل دیگر این ولسوالی انتقال داده اند.

ولایت جوزجان در شمال کشور موقعیت دارد و از جمله ولایت ناامن کشور بشمار می‌رود که چندین ولسوالی آن تحت اداره طالبان قرار دارد.

نمایش بیشتر

هفته نامه اولوس

هفته نامه اولوس یکی از هفته نامه های فعال کشور در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *