طالبان اعضای یک خانواده را در فاریاب تیرباران کردند

هفته‌نامه اولوس: مقامات محلی فاریاب می‌گویند که قوماندانان طالب با افراد تحت فرمان‌شان اعضای یک خانواده را شام روز گذشته در ولایت فاریاب تیرباران کرده‌اند.

سلطان سنجر ولسوال اندخوی ولایت فاریاب به رسانه‌ها گفته است که در این حادثه هولناک و ضد بشری 3 زن، 2 مرد و 1 کودک جان‌باخته‌اند و 1 زن و 2 کودک دیگر زخمی شده‌اند.

ولسوال اندخوی افزوده‌ است که کودکان را که طالبان در این خانه کشته و زخمی کرده‌اند چهل روز پیش تولد شده بودند.

او علاوه کرده است که کودک 40 روزه زخمی همراه با مادر کلانش در شفاخانه مرکزی ولایت جوزجان تحت تداوی است و در اثر تیر‌اندازی طالبان هر دو پایش را از دست داده است.

آقای سنجر بیان کرده است که 3 قوماندان طالبان به نام‌های قاری محمد اسماعیل، فدامحمدکور و حبیب‌الله طوفان به اتهام که در این خانه فساد اخلاقی جریان حمله کرده بودند.

ولسوال اندخوی گفته که ادعای که طالبان کرده است توسط مردم قریه و نزدیکان جان‌باخته‎‌گان تکذیب شده است و قوماندان طالبان چندی پیش این خانواده را تهدید کرده بودند اما این خانواده به پولیس اطلاع نداده بودند.

اجساد  این قربانیان به پولیس پس از این حمله به شفاخانه اندخوی و زخمیان این حمله را به شفاخانه ولایت جوزجان انتفال داده است.

گروه طالبان مسوولیت این حمله خونین را نپذیرفته است، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییتی گفته است که این قضیه شخصی است.

نمایش بیشتر

هفته نامه اولوس

هفته نامه اولوس یکی از هفته نامه های فعال کشور در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *