اوزبیکستان یک بسته‌ی مواد غذایی و صحی به افغانستان کمک کرد

هفته‌نامه اولوس: سفارت افغانستان در اوزبیکستان دیروز اعلام کرده است که این کمک‌ها شامل اقلام غذایی و صحی می‌شود و قرار است امروز پنج‌شنبه از طریق بندر حیرتان وارد افغانستان شود.

بر بنیاد معلومات سفارت افغانستان در تاشکند، این بسته‌ی کمکی شامل ۳۰۰ تن آرد، ۱۵۰ تن برنج، ۵۰ تن شکر، ۵۰ تن روغن نباتی، ۵ تن صابون و لباس‌های محافظتی و صحی می‌شود.

عصمت‌الله ایرگشف، نماینده خاص رییس جمهور اوزبیکستان در افغانستان نیز در گفت‌وگو با سفیر افغانستان در تاشکند، از تداوم حمل و نقل میان دو کشور و کمک‌های بشردوستانه این کشور به‌خاطر شیوع کرونا خبر داده است.

در پی شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در جهان، قیمت مواد غذایی از جمله آرد در بازارهای کشور افزایش بی‌پیشینه داشته است که این مشکل باعث به نگرانی شهروندان شده است.

اوزبیکستان در حالی این بسته‌ی کمکی را به افغانستان می‌فرستد که پیش از این برخی فعالان نهادهای حقوق بشری نیز خواهان کمک‌های بشردوستانه‌ی جامعه‌ی جهانی به افغانستان شده‌ بودند.

افغانستان، در کنار اینکه یکی از کشورهای در حال جنگ و همچنان درگیر یک بحران سیاسی است، شیوع بیماری کوید۱۹ این کشور را با یک بحران عظیم دیگری نیز روبه‌رو کرده است که بدون کمک‌های بشردوستانه، عبور از آن دشوار خواهد بود.

نمایش بیشتر

هفته نامه اولوس

هفته نامه اولوس یکی از هفته نامه های فعال کشور در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *